Adéla

adela

Cena zahrnuje: vnitřní podlahu 20 – 26 mm, dveře, okna, impregnace, kování
Cena nezahrnuje: základovou desku, střešní krytinu (šindel), barvu, montáž a dopravu

Doprava a montáž – pro cenovou kalkulaci nás kontaktujte

Základní popis a výkres 

Materiál

Naše firma nejčastěji používá dřevo ze Severského smrku. Tento smrk roste v severských oblastech. Je to region, pro něhož jsou typické drsné klimatické podmínky a krátká vegetační období. V důsledku toho je růst stromu pomalý a jeho dřevo má specifické vlastnosti. Vyniká svým vzhledem s drobnými suky a hustou strukturou.

U dřevěných staveb nevzniká větší rizikovost požárů, jelikož dřevo má v sobě až 15 % vody, která se v případě požáru nejdřív přemění v páru. Vznikne tak ohořelá vrstva, která obsahuje uhlík, díky čemuž pak působí jako určitá forma pláště proti ohni.

Nátěry

Pro nátěry doporučujeme již mnohokrát vyzkoušenou nátěrovou hmotu od firmy REMMERS. Jedná se o německého výrobce nátěrových hmot. Pro naše výrobky je nejvhodnější typ HK-lasur. Tyto barvy již obsahují prvky proti namodrání, dřevomorce, plísni, UV – filtr, atd.

Více info na www.remmers.cz

Ceny nátěrů Vám rádi poskytneme dle typu domku.

 

Příprava základové desky pro zahradní domky

Zahradní domek musí stát na rovné a pevné ploše. Ideální pro tento účel je betonová deska s ocelovou výztuží o průměru 6 mm (Kari síť). Dále může být použita zámková dlažba, případně i betonová dlažba (50 x 50 x 6 cm). Pro menší dřevěné domky se mohou použít tzv. zemní vruty.

 

Základová deska pro domky do cca 30 m2

Základová deska musí být vytyčena tak, aby byl přesah opět 20 cm. Namísto zámkové dlažby je možné použití i dlažbu betonovou (50 x 50 x 6cm).  Podobně jako u betonové desky je potřeba vykopat jámu o hloubce

15-20 cm. Dle vytyčení domku je v jámě potřeba vyhloubit rýhu pod sadové obrubníky cca 10 cm. Do rýhy nasypte kamenivo do výšky cca 5 cm a do suchého betonu osaďte obrubníky do výšky 10 cm nad terén. Po vytvrdnutí betonu, plochu mezi obrubníky vyplňte kamenivem o průměru 16-32 mm do výšky cca 8 cm (v případě, že využijete 6 cm hrubou dlažbu) pod vrchní hranu obrubníku. Doporučuje se však použít dlažbu o minimální tloušťce 6 cm. Kamenivo následně dále upravte vibračním zařízením. Podsypte 2 cm šotoliny a uložte dlažbu. Po uložení dlažby ji vyspárujte suchým pískem a upravte do roviny.

Zemní vruty

Lze použít pouze pro domky do cca 20 m2.